Maisto papildai su polifenoliais

Kas yra polifenoliai?

Polifenoliai – tai biologiškai aktyvūs komponentai iš augalų, pasižymintys antioksidacinėmis savybėmis.

Polifenolių gausu daugelyje natūralių augalinių maisto produktų sudėtyje: ryškių spalvų daržovėse, vaisiuose ir uogose, žalioje arbatoje, kavos pupelėse, vyne, alyvuogių aliejuje, prieskoniuose (ciberžolėje). Labiausiai jie yra vertinami dėl savo antioksidacinių savybių.

Antioksidantai yra natūralios medžiagos, sukuriančios „skydo efektą“ ir saugančios žmogaus organizmo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Laisvieji radikalai ne tik sukelia ląstelių pažeidimus, bet ir skatina senėjimo procesus organizme.

Maisto papildai su polifenoliais

Yra daug skirtingų polifenolių, iš kurių kiekvienas yra savaip naudingas žmogaus organizmui. Jų galime gauti su augaliniu maistu (geriausia – iš ekologiškų ūkių) arba papildydami savo mitybą kokybiškais papildais. Žmogaus organizmas pats pasigaminti flavonoidų negali, todėl juos būtinai turime gauti su maistu arba iš maisto papildų! 

Polifenolių rūšys

Pagal tai, kiek yra fenolio žiedų ir juos jungiančių struktūrinių elementų, polifenoliai skirstomi į 4 grupes: flavonoidai, fenolinės rūgštys, stilbenai ir lignanai.

Flavonoidai suteikia ryškią spalvą, stiprų aromatą, intensyvų skonį. Populiariausi ir šiai dienai labiausiai ištirti flavonoidai yra šie: vitaminai P1 ir P2, kvercetinas, sojų izoflavonai, antocianinai ir proantocianidinai, flavanai.

Fenolinės rūgštys, kurios yra skirstomos į hidrobenzoines ir hidroksicinamonines.

Stilbenai. Labiausiai iš jų žinomas ir vertinamas raudonajame vyne esantis resveratrolis. Stilbenų taip pat yra cinamono rūgštyje, vynuogėse, avietėse, žemės riešutuose, šilauogėse ir mėlynėse.

Lignanai, kurių gausu grūdinėse kultūrose, sezamo sėklose, ankštiniuose augaluose ir dumbliuose, linų sėmenyse.

Polifenolių svarba žmogaus organizmui

2019 metais atliktas suaugusiųjų Lietuvos gyventojų daržovių ir vaisių vartotojų tyrimas atskleidė, kad tik 57,1 proc. žmonių kasdien valgo daržovių ir vaisių (tiek šviežių, tiek termiškai apdorotų). Mitybos specialistai rekomenduoja kasdien suvalgyti bent po 500-700 g daržovių ir vaisių, paskirstant šį kiekį per 3-5 valgymus. Tačiau, kaip rodo statistika, tik kas penktas Lietuvos gyventojas daržoves ir vaisius valgo bent 3 kartus per dieną, ir tik kas penkioliktas – 5 kartus per dieną. Todėl pagrįstai galima teigti, kad Lietuvos gyventojai daržovių, vaisių, uogų ir kito augalinės kilmės maisto vartoja nepakankamai ir todėl su maistu negauna pakankamo kiekio polifenolių.

Kad polifenoliai yra naudingi ir sveikiems, ir sveikstantiems žmonėms, patvirtina ir daugybė visame pasaulyje atliktų mokslinių tyrimų. Polifenolių poveikis* gana platus ir įvairus:

  • apsaugo ląsteles nuo oksidacinio streso sukeltų pažeidimų ir mutacijų
  • slopina organizme vykstančius lėtinius uždegiminius procesus sukeliančius daugelį ligų ir spartinančius senėjimą
  • padeda palaikyti kepenų veiklą, normalų kepenų lipidų kiekį ir cholesterolio ir cukraus lygį kraujyje, gerina virškinimą, turi prebiotinį poveikį
  • stiprina natūralią organizmo apsaugą nuo aterosklerozinių, onkologinių ir kt. žalingų poveikių

Taigi, augalinės kilmės molekulės – polifenoliai - ne tik papildo ir praturtina mūsų kasdieninę mitybą, bet ir atlieka svarbų vaidmenį palaikant gerą savijautą.

Kur galima įsigyti kokybiškų maisto papildų su polifenoliais?

Jei norite internetu įsigyti itin aukštos kokybės ir dideliu įsisavinimo lygiu pasižyminčių maisto papildų su polifenoliais, apsilankykite el.parduotuvėje merita.lt. Jei mėgstate gyvai „pačiupinėti“ produktą, kviečiame užsukti pas mūsų partnerius, įsikūrusius Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose; visų jų koordinates rasite čia: www.merita.lt/Pardavimo-vietos. Kartais maisto papildams gali būti taikoma akcija, tad maisto papildų su polifenoliu kaina gali būti mažesnė. Kiekvieno produkto puslapyje rasite išsamią informaciją apie produkto naudas bei savybes. Norėdami pigiau išsirinkti geriausius maisto papildus su polifenoliais, drąsiai klauskite mūsų specialisto patarimo, rašydami el.paštu ar skambindami telefonu +370 660 33553.


*Teiginius patvirtinantys mokslinės literatūros šaltiniai:

Bartkevičiūtė R., Bulotaitė G., Stukas R., Butvila M., Drungilas V., Barzda A. Suaugusių Lietuvos gyventojų mitybos įpročiai ir jų pokyčių tendencijos. Visuomenės sveikata, 2020, Nr.3 (90), p. 32-40.

Kunnumakkara A. B., Bordoloi D., Padmavathi G., Monisha J., Roy N. K., Prasad S., Aggarwal B. B. Curcumin, the golden nutraceutical: Multitargeting for multiple chronic diseases. Br. J. Pharmacol. 2017; 174:1325–1348.

Pulido-Moran M., Moreno-Fernandez J., Ramirez-Tortosa C., Ramirez-Tortosa M. C. Curcumin and health. Molecules. 2016; 21:26.

Tayyem R. F., Heath D. D., Al-Delaimy W. K., Rock C. L. Curcumin content of turmeric and curry powders. Nutr. Cancer. 2006; 55:126–131.

Boyanapalli S. S. S., Kong A. N.T. „Curcumin, the King of Spices“: Epigenetic Regulatory Mechanisms in the Prevention of Cancer, Neurological, and Inflammatory Diseases. Curr. Pharmacol. Rep. 2015; 1:129–139.

Salehi B., Mishra A. P., Nigam M., et al. Resveratrol: A Double-Edged Sword in Health Benefits. Biomedicines. 2018; 6(3):91. Published 2018 Sep 9.