Probiotikai moterims

Kuo pasižymi probiotikai moterims?

Probiotikai yra žmogaus organizmui naudingi mikroorganizmai, dar vadinami gerosiomis žarnyno bakterijomis. Jei kalbėsime apie maisto papildus, visiems suaugusiems – tiek moterims, tiek vyrams – tinka tie patys probiotikai. Populiariausi iš jų tie, kurių sudėtyje yra keletas ar keliolika probiotinių bakterijų rūšių ir taip pat – prebiotikų (skaidulinių) medžiagų, kurios tarnauja kaip maistas ir terpė gerosioms bakterijoms.

Nėštumo metu moteris dažnai vargina vidurių užkietėjimas, nes augantis vaisius spaudžia žarnyną, ir jame lėtėja peristaltika. Besilaukiančios mamos, ypač paskutiniame nėštume trimestre, mažiau juda, o tai taip pat lėtina žarnyno peristaltiką, nes žarnynas juda tiek, kiek judame mes patys. Nors probiotikai laikomi saugiu produktu, tiek nėštumo metu, tiek žindymo laikotarpiu dėl jų vartojimo vertėtų pasitarti su gydytoju, kuris geriausiai gali įvertinti moters sveikatos būklę ir, atsižvelgiant į individualią situaciją, paskirti reikalingus papildus.

Probiotikai moterims

Svarbu atminti, kad natūralus mikrobiotos balanso šaltinis - šviežias, ekologiškas augalinės kilmės maistas, turtingas skaidulomis, kurios sudaro palankią terpę individualios mikrobiotos dauginimuisi, bei fermentuoti/rauginti daržovių ir pieno produktai, kurie turtingi natūraliais probiotikais.

Probiotikai moterims būna ne tik papilduose, bet ir intymios higienos priemonėse. Prausikliai su probiotikais idealiai pakeičia įprastinį muilą ar dušo gelį, kurie gali būti per stiprūs delikačiai intymiai zonai. Šių priemonių sudėtyje esantys probiotikai padeda palaikyti gerą odos bei gleivinės būklę, suteikia natūralią gleivinės apsaugą, palaiko intymiai zonai reikalingą pH.

Ar visos moterys gali vartoti probiotikus?

Probiotikai moterims profilaktiškai rekomenduojami siekiant išvengti ginekologinių problemų, tokių kaip grybelinės infekcijos, pavyzdžiui, kandidozė, liaudiškai dar vadinama „pienlige“, kuriai esant atsiranda diskomfortas makštyje – deginimas, perštėjimas ir varškės pavidalo išskyros. Taip dažnai nutinka po antibiotikų vartojimo.

Apie disbiozę – žarnyno mikrobiotos pusiausvyros sutrikimą - signalizuoja ir tokie simptomai kaip pilvo pūtimas, dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas arba viduriavimas. Gydytojai probiotikus moterims rekomenduojama ir diagnozavus dirgliosios žarnos sindromą.

Probiotikai moterims

Mikrobiotos pakitimus lemia daugelis veiksnių: gyvenimo būdas, kasdieninės mitybos įpročiai, darbo ir poilsio režimas, stresas, sulėtėjęs metabolizmas. Todėl jei moteris jaučiasi išsekusi, skundžiasi apetito stoka, viduriuoja ar kenčia nuo meteorizmo, būtina pasikonsultuoti su šeimos gydytoju dėl gerųjų bakterijų vartojimo.

Kada geriau jų nevartoti?

Naujausi tyrimai rodo, kad žmogaus virškinamajame trakte gyvena trilijonai įvairiausių mikroorganizmų. Žarnyno mikrobiotos balanso sutrikimai dažnai yra daugybės virškinamojo trakto negalavimų priežastis. Vienas iš sunkiausiai diagnozuojamų atvejų yra SIBO. Tai - plonojo žarnyno bakterijų išvešėjimo sindromas, t.y. atvejas, kai disbalansas atsiranda ne dėl gerųjų bakterijų trūkumo, o dėl jų pertekliaus.  Todėl probiotikų vartojimas tokioje situacijoje gali pridaryti daugiau žalos negu naudos.

Didžioji dalis bakterijų yra sukoncentruota storajame žarnyne, o plonojoje žarnoje paprastai yra nedidelis mikrobiotos kiekis. Todėl atsiradus joje bakterijų pertekliui, kyla nemažai problemų.

Nors tikslios SIBO atsiradimo priežastys nėra žinomos, dažniausiai šio sindromo atsiradimą lemia plonojo žarnyno judrumo stoka arba sąstingis virškinant maistą. Maistui lėčiau judant žarnomis, suaktyvėja žarnyno bakterijų dauginimasis ir augimas.

SIBO arba plonosios žarnos bakterijų išvešėjimo sindromas sudaro net 50% dirgliosios žarnos sindromo atvejų.

SIBO atvejais visada reikia konsultuoti su gydytoju gastroenterologu ir neužsiimti savigyda. Tik reikiamus tyrimus atlikęs specialistas, gali diagnozuoti šį sutrikimą ir paskirti atitinkamą gydymą.

Kur įsigyti probiotikų moterims?  

El.parduotuvėje merita.lt rasite probiotikų moterims, vyrams ir vaikams! Svetainėje pateikta išsami informacija apie konkrečias sudėtis, čia taip pat rasite vienų geriausių probiotikų atsiliepimus, apie populiariausius ir labiausiai patikusius produktus bei žinoma probiotikų kainas. Internetu pateikti užsakymą labai paprasta ir greita! Jei pageidaujate produktus įsigyti „gyvai“, užsukite pas mūsų partnerius Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose. Kartais mūsų atstovaujamiems produktams būna taikoma akcija - tai suteikia progą įsigyti juos pigiau. Iškilus klausimams, visada laukiame Jūsų skambučio telefonu +370 660 33553 arba laiško el.paštu info@merita.lt.